Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
Хустка - один із видів українського мистецтва, що є найбільш забутим сьогодні. А їх використання в домашньому побуті українців настільки різноманітне, як і рушників. У недалекому минулому хустка була необхідна і багатому й бідному, і старому, й малому. Хустка, як берегиня роду, була поруч із людиною від народження до останнього подиху. Хустка на хрестинах, на весняних хороводах, на сватанні, на вінчанні, на проводах козака на війну... Споконвіку хустка була ще й реліквією, що передавалась із покоління в покоління. Візерунків, кольорів та способів в’язання національного головного убору є безліч.
Тож, щоб ознайомити учнів із хусткою-оберегом, виховувати любов і повагу до українських традицій і звичаїв краю, у 1 класі було проведено виховну годину «Українські народні обереги. Хустка». Учням розповіли про значенням хустини в побуті української родини, про орнаменти та кольори, якими її прикрашали, обговорили, яку роль відігравала і відіграє вона в наш час в обрядах українського народу. А на завершення учні виготовили та розмалювали власну хустку з паперу.
|