Наук на світі є багато
Їх навіть важко полічить,
Та географію слід добре знати,
щоб всесвітом оволодіть.
Географія... географія... Про неї неможливо не говорити, адже вона - скрізь! Її можна знати чи не знати, розуміти чи не розуміти, любити чи не любити, але не помічати НЕ МОЖНА!
Тож аби розвивати стійкий інтерес учнів до географії, як науки і шкільного предмету, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості, вчити застосовувати свої знання, сприяти формуванню всебічно розвиненої особистості та виховувати патріотизм, любов до рідного краю у ліцеї щорічно проводиться Тиждень географії.
Цього року він пройшов з 15 по 20 листопада. Під час його проведення діти збагачують знання, розширюють свій кругозір, проявляють ініціативу й самостійність, формують практичні навички роботи з різноманітними джерелами знань, розвивають індивідуальні здібності, вчаться відстоювати свою точку зору. А спільна творча робота зближує учнів та вчителів, сприяє формуванню справжнього колективу однодумців.
До уваги учнів були представлені різноманітні заходи: вікторини, кросворди, конкурси, цікаві географічні сюжети та фільми про різноманітні країни, природу різних регіонів,… Заходи були спрямовані на виховання цілеспрямованості, колективізму, наполегливості у досягненні поставленої мети.
Учні 6-х класів взяли участь у географічній грі-презентації «Світ географії чарівний» в якій показали свої знання щодо мандрівників-географів та їх відкриттів, а також вміння знаходити географічні об’єкти за заданими координатами й розгадувати загадки.
7 класи разом із «Смішариками» подорожували Африкою, позначали географічні об’єкти на контурних картах.
Яка мальовнича наша Україна, а скільки цікавих географічних об'єктів, фактів та місцевостей на її території! Це все показали учні 8 класу під час проведення позакласного заходу "Ігри Патріотів". Змагались у різних конкурсах: «Грошове дерево», «Сторони світу», «Мальовничий», «Про що розповідають цифри», «Мовний».
9 класи теж демонстрували свою любов до Батьківщини у грі «Я люблю Україну». Згадали давні українські казки, страви, відгадували відомих українських діячів минулого і сучасного життя та навіть співали українських пісень.
У сучасному світі налічують понад 250 країн і територій. І кожна вирізняється своїми особливостями. Учні 10- х класів відгадували родзинки країн, відомих людей та видатні споруди у розважальній грі «Галопом по Європах». Було цікаво на весело спостерігати за їх боротьбою.
Випускні 11-і класи… Учні, які за якусь мить покинуть рідний ліцей та обиратимуть власну стежину в доросле життя. Та сьогодні вони ще діти, які мріють побувати у різних країнах світу та познайомитися з їх устроєм та життям. Для них було проведено гру «Країни Європи».
Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами та відкриттями. |