Серед усіх геніальних винаходів людства одне з найважливіших місць займає сім’я, родина. Це – найдорожче для кожної людини. «З родини йде життя людини», «Без сім’ї немає щастя на землі» - говорить українська народна мудрість. Тож, щоб ознайомити учнів з поняттями: «сім’я», «рід», «родина», «родовід», «родовідне дерево», закласти в них бажання виявляти увагу й повагу до рідних, творити добро, а також зацікавити пошуками коріння свого родоводу й виховувати повагу до членів сім’ї, історії, традицій свого народу, класний керівник 5-а класу Гливка М. І. провела виховну годину для учнів класу та їх батьків.
Під час проведення виховної години було використано багато різноманітних форм та методів роботи. На початку учням було запропоновано певні правила роботи та зачитано легенду про Адама та Єву. Присутньою була словникова робота, де учням давалося пояснення понять «сім’я», «родина», «рід».
«Три біди є у людини: смерть, старість і погані діти», — каже народна мудрість. Старість неминуча, смерть невблаганна, перед нею не можна зачинити двері свого дому. А від поганих дітей дім можна вберегти, як від вогню. Шанувати своїх батьків – це один з найсвятіших обов’язків людини» - наголошувала вчитель. Вона згадувала слова великого українського поета Т.Г.Шевченка
«І чужому научайтесь і свого не цурайтесь,
Бо хто матір забуває, того Бог карає».
Далі діти придумовували 7 прикметників до слова сім'я та розбирали чому ж то число «7» є магічним. А ще прослухали притчу про єдиного сина у батьків за змістом якої було проведено бесіду.
Випереджальним завданням для учнів було складання родовідного дерева своєї сім'ї. Діти з таким задоволенням зачитували та показували свої сімейні «родовідні дерева».
На закінчення Марія Іванівна зачитала вірш «Моя родина».
|