29 вересня 1941-го в Бабиному Яру почалися масові розстріли, які тривали протягом двох років. Ця київська місцина, що стала мовчазним свідком злочину нацистської Німеччини та її репресивної машини, перетворилася на один з всесвітніх символів Голокосту. За національною ознакою знищили все єврейське населення Києва. Тільки одиницям вдалося вижити - за чужими чи підробленими документами. Та жертвами стали не тільки євреї. Фізичної розправи зазнали і роми, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години.
Бабин Яр став місцем найбільшого масового поховання жертв нацизму в Україні.
З нагоди 82-ї річниці трагедії Бабиного Яру та з метою розширення в учнів знань про історичні події Другої світової війни 1939-1945 років та виховання у них поваги до історичного минулого українського народу класними керівниками, бібліотекарем були проведені тематичні заходи, де учні дізналися про знакові дати, події трагічного періоду та їх значення, а також про особливості та чисельність жертв Бабиного Яру:
- книжкова виставка на тему «Біль нашої пам’яті» (Бібліотекар Малош С.М.);
- інформаційні хвилинки «Бабин Яр – символ вічної скорботи» (педагог-організатор Фленько Я.І.);
- виховні години «Трагедія Бабиного Яру» (класні керівники 5-11-х класів).
І ми нині вклоняємося їм, щоб ще раз згадати страхіття жорстокої війни, свавілля і більшовицького, і фашистського режимів. Це нас надихає на дії – не допустити повторення цієї катастрофи, стояти на варті миру.
|