Щороку 8 - 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сумні і важливі дати, які нагадують всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни.
Цього року Україна вже п'ятий рік відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
У нашому ліцеї під гаслом «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» проведено заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Червоний мак - символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом- жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.
Учні молодшої ланки разом із класними керівниками вирушили на машині часу, щоб повернутись в минуле та дізнатись, чому 8-го травня відзначають День пам’яті та примирення. Розгадували ребуси, пройшли сторінками минулого, дізналися, що символізує квітка маку цього дня і в українських традиціях взагалі. Не забули також і про реалії сьогодення: хвилиною мовчання віддали шану полеглим воїнам, які боронили нашу землю і в сорокові роки ХХ століття, і зараз. Також діти долучилися до майстер-класів з виготовлення маків пам'яті.
Для учнів старших класів були проведені години спілкування. Діти поринули у страшні сторінки історії ХХ ст., поглибили свої знання про героїчне минуле нашого народу, усвідомили велич подвигу українців у Другій світовій війні, з повагою вшанували тих, хто ціною власного життя здобув і здобуває перемогу на сході України в наші дні.
Учні 9-А класу взяли участь в позакласному заході під назвою «Пам'ятаємо! Перемагаємо!», під час якого згадали про основні події Другої світової війни, її наслідки для України, охарактеризували зміст та значення символіки Дня пам'яті і примирення, висловили впевненість у Перемозі України над російськими агресорами, вшанували загиблих хвилиною мовчання.
На уроках історії для учнів старшої ланки вчителями історії були проведені уроки пам'яті, переглянуто документальний фільм із серії відеоісторій, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті з теми: «За що боролась Українська повстанська Армія?» Після перегляду старшокласники ще раз усвідомили значення УПА і її вклад у розбудову незалежної країни.
Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими.
Ні – війні! Нехай буде Мир!



|