Чорнобиль… Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив багато людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю.
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опроміненими. Навколо Чорнобильської АЕС забрудненими і непридатними для проживання залишилися 155 тисяч квадратних кілометрів територій, з них 52 тис. кв. км – сільськогосподарські землі.
Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини.
У нашому ліцеї пройшли заходи до Дня пам`яті трагедії на Чорнобильській АЕС:
- інформаційні повідомлення: «Мужність і біль Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля душу бентежать...», «Чорнобиль. Без права на забуття»;
- перегляд та обговорення документального фільму «Чорнобиль. Точка часу»(кл. кер.11- кл.);
- виховні години «Чорнобильська трагедія», «Чорнобиль як хмара», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить...», «Чорнобиль – чорний біль нашої землі» (класні керівники 5-11 кл.);
- створення презентацій «Я розділяю біль та трагедію Чорнобиля» (вчителі інформатики, 9-10 кл.);
- перегляд мультфільмів: «Казка про Чорнобиль», «Книга-мандрівка. Україна. Чорнобиль» (кл. кер. 2-4 кл.)
- онлайн-тестування «Чорнобильська катастрофа».
Діти вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя, рятуючи український народ від радіаційної небезпеки.
Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Чорнобильська аварія – перший дзвінок у XXI століття. Нехай у цей день, День Національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в думах кожного з нас співчуттям і милосердям.
|