Традиції, звичаї і обряди присутні в житті кожного з нас ще з дитинства. Мати навчає донечку готувати 12 пісних страв на Святвечір, розмальовувати писанки та пекти паску на Великдень. І все це передається із покоління в покоління вже багато століть.
Настає пора новорічно-різдвяних свят. І відкриває цей цикл свято Андрія. Щораз нові покоління приймають це свято за своє, продовжують та розвивають його народні традиції, бо їх збереження має велике значення для виховання молоді. Відзначаємо його 13 грудня. Андрій – християнський святий, учень Христа, апостол, що проповідував християнство.
День Святого Андрія люди люблять святкувати. Воно починається з поклоніння хлібові. Цей хліб печуть у формі сонця. Він називається Калитою, бо спечений на честь сонячного божества Корша. В цей день, увечері, молодь збиралася у селянській хаті на вечорниці. Калиту пекли дівчата. Прикрашали її узорами з колосків, зірочок, зверху посипали маком і змащували медом, щоб була солодка. Начинку робили з вишень, з маку або з повидла.
Цього року у нашому закладі пройшли «Андріївські вечорниці на сучасний лад». Господарі – учні 9 класів та їх класні керівники Симко О.М. та Кушнір Т.І., запросили старшокласників у світлицю (актову залу), щоб згадати звідки прийшло до нас це свято та поворожити. Дівчата вишивали серветки, співали пісень, ворожили, кидали черевики та дізнавались ким буде їх суджений за професією. Хлопці ж «кусали Калиту», танцювали та змагалися з дівчатами на знання українських пісень.
Свято всім дуже сподобалося!
Дякуємо за допомогу та співпрацю у проведенні заходу British council , активним громадянам та проєкту «Звичаївка».
|