У 2017 році відзначається 500-ріття від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початок Реформації прийнято рахувати від виступу німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Інший німецький мислитель Гегель назвав Реформацію: «сенсом історії нового часу».
Реформація – широкий релігійно-суспільний рух, що охопив у ХVI столітті більшість європейських країн. Але це не лише явище, спрямоване на реформування тодішньої церкви. У більш широкому сенсі Реформація – це процес, метою якого було перетворення суспільства через Церкву та оновлення самої Церкви у зв’язку зі змінами світу.
Класними керівниками проведено виховні бесіди на теми «Свобода совісті – свобода, гарантована Конституцією України», «Релігійна толерантність – основа демократичного суспільства», «Християнські моральні цінності – складова національної самосвідомості українського народу».
Вчитель історії Фленько Я. І. презентувала матеріал «Реформація та її вплив на розвиток людства» та підготувала конференцію «Реформаційні рухи в Європі». Також учні нашої школи мали змогу переглянути фільми «Історія реформації» та «Страсті по Лютеру», ознайомитися з історією виникнення протестантських храмів, прослідкувати боротьбу істинно віруючої людини і середньовічної церкви. При обговоренні учні порівнювали бажання Мартіна Лютера із сучасним прагненням українського народу до миру. Багатьом дітям запам’ятались Правила життя Лютера, які вони хотіли би перейняти для себе: «Найбільш злободенне життєве питання звучить так: а що ви робите для інших? Найкращий спосіб домогтися щастя для себе — це шукати його для інших».
У бібліотеці організовано тематичну виставку «Історичні портрети Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі».
|