Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах — це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом та бідністю. Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так.
Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.
З метою створення безпечного освітнього середовища у ліцеї, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів щороку в Україні проходить акція «16 днів проти насильства». Не оминула вона й наш ліцей. Під час проведення Акції відбулися такі заходи:
- бібліотечна виставка «16 днів проти насильства» (1-11 кл.);
- виготовлення плакатів «Ми проти жорстокого поводження з дітьми» (8-11 кл.), «Наші долоні проти насильства» (1-4 кл.), «Ось тобі моя рука» (колективна робота);
- гра «Права людини» (7 кл.);
- тренінг «СТОП! БУЛІНГ!» (7-8 кл.);
- гра «Правда чи фейк про ВІЛ/СНІД» (7-8 кл.);
- тренінг на тему: «Насилля в сім’ї. Скажемо Ні!»;
- заняття з елементами тренінгу «Як протистояти тиску однолітків»;
- конкурс дитячої творчості «Стоп насильству» або «Я росту в щасливій родині»;
- конкурс творів «Щастя моєї сім’ї»;
- бесіди на тему «Попередження булінгу (насилля та жорстокості) серед підлітків», «Що робити, коли тебе ображають дорослі», «Насильство-проблема суспільства»;
- перегляд відеороликів «Скажемо насильству Ні!», мотиваційних мультфільмів «Як розв’язувати конфлікти».
- Тренінг "Захисти себе від ВІЛ"; Диспут "Скажемо СНІДу -НІ!";
- Участь учнів 8-10 класів у Всеукраїнському онлайн-конкурсі "Стоп ВІЛ/СНІД".
|